Weet wat je eet… in euro’s wel te verstaan! Of het eten lekker is weten we wel, maar wat het kost die Indiase dahl? Daar gaan we verandering in brengen! Vandaag op het menu: Indiase Dahl van Pauline’s keuken.
Wat zit er eigenlijk in de Indiase dahl? Linzen, zoete aardappel, tomaten uien en dat alles met een naanbroodje erbij. Als we de benodigdheden uitrekenen in kosten, komen we op een prijs van 7,66 tot 13,93. Daar valt voor 6,27 nog wat te kiezen! En voor de afhalers onder ons; het gerecht is voor 4 personen.. dus maakt dat 1,92 tot 3,48 per persoon, veel goedkoper dan afhalen. Dat wordt koken dus!
Wat valt er te kiezen?!
Het meeste valt er te kiezen bij de zoete aardappels; ga je voor oldskool schillen? Of toch makkelijke die kant en klare gesneden blokjes uit een verpakking? Het scheeltje wel wat tijd, maar dit kost je dan 1,17 extra.
Daarna valt het meeste te kiezen bij de kant-en-klare naanbroodjes. Het recept van Paula’s keuken schrijft voor dat er 2 naanbroodjes bij zitten, maar gezien het recept voor 4 personen wordt omschreven, lijkt ons dat een foutje. Daarom rekenen wij met 1 naanbroodje per persoon. De naanbroodjes zijn het duurste onderdeel van dit gerecht (ca. 28% tot 35% van de totale kosten betreft), dus het officiele recept aanhouden kan je zeker wat besparen!
Op de derde plek valt er wat te kiezen bij de tomaten en die is heel makkelijk: Ga je voor 4 basic tomaten of voor 4 creme-de-la-trostomaten?
Als laatste merken we op dat ze het recept met een paar blaadjes koriander af maken. Let wel,, (Zuinige-Hollander-Modus) we schatten in dat die paar blaadjes je ca 0,30 tot 0,99 kosten! En dan hopen we ook nog dat je het restant snel bij een volgend gerecht kunt gebruiken! Iets om te overwegen dus.
Wat valt er te kiezen? (goedkoop vs duur) | |
400 gr zoete aardappel | € 1.17 |
2 naanbroden (recept) | € 1.14 |
4 tomaten | € 0.79 |
Handje koriander | € 0.67 |
2 uien | € 0.58 |
160 gr groene linzen | € 0.50 |
4 tl curry kruiden (bijv. Garam Massala) | € 0.36 |
1 rode peper | € 0.35 |
Olijfolie | € 0.27 |
1,2 ltr groentebouillon | € 0.20 |
600 gr knolselderij | € 0.19 |
Peper en zout | € 0.03 |
4 el yoghurt | € 0.02 |
Prijsoverzicht
Op basis van de huidige prijzen in een willekeurige supermarktketen (06-04-’20), komen we op de volgende prijsindicaties voor Paula’s Indiase Dahl:
Goedkoop | Gemiddeld | Duur | |
160 gr groene linzen | € 0.32 | € 0.56 | € 0.81 |
1,2 ltr groentebouillon | € 0.12 | € 0.22 | € 0.32 |
400 gr zoete aardappel | € 1.20 | € 1.78 | € 2.37 |
600 gr knolselderij | € 1.00 | € 1.10 | € 1.19 |
4 tomaten | € 0.79 | € 1.19 | € 1.58 |
2 uien | € 0.11 | € 0.40 | € 0.69 |
1 rode peper | € 0.25 | € 0.42 | € 0.60 |
4 tl curry kruiden (bijv. Garam Massala) | € 0.52 | € 0.70 | € 0.88 |
2 naanbroden (we denken dat dit er 4x moeten zijn) | € 2.84 | € 3.41 | € 3.98 |
4 el yoghurt | € 0.04 | € 0.05 | € 0.06 |
Handje koriander | € 0.31 | € 0.65 | € 0.99 |
Peper en zout | € 0.01 | € 0.03 | € 0.04 |
Olijfolie | € 0.15 | € 0.28 | € 0.41 |
Kosten | € 7.66 | € 10.80 | € 13.93 |
Aantal personen | 4 | 4 | 4 |
Prijs per persoon | € 1.92 | € 2.70 | € 3.48 |
Lees ook onze andere blog: Wat kost een ontbijt?